Личният пример е много важен. Не е случайно, че лидерите в скандинавските страни и Нидерландия ги снимат на велосипед или как си чакат влака на гарата.

Vladislav Panev

Депутатските автомобили сега са 80 (според други 108). Лични такива имат шефовете на комисии и на групи. Караянчева и нейните заместници се движат с охрана от НСО, осигуряват им се зелени коридори, всички екстри. Това ми разказаха хора от парламента. Доста пиянски истории имало, когато депутати звъняли да ги вземат от кръчмите.
Отделно ако заявиш, че си ползвал личния си автомобил, ти се изплащат 20 ст. на километър. Като никой не проверява дали наистина си пътувал някъде. На честна дума.
Последния случай, когато депутат е пътувал редовно с влак бил Любомир Пантелеев от БСП, който се качвал през нощта от Бургас и на сутринта кола го чакала на Централна гара. Ама това било преди 10 години. Оттогава такова чудо не е имало.
Аз и сега ходя на работа и в общинския съвет с метрото. И ще продължа да го правя и след 4 април. В СОС могат да се ползват режийни за гориво. С Борис Бонев и Иво Божков внесохме предложение тази привилегия да отпадне. Сигурен съм, че ще се борят за това. А аз мога да поема ангажимент, че дори и да бъда избран за народен представител ще съм основно с метрото. Вярвам, че наличието на привилегии е вредно, защото отдалечава депутатите от останалите хора. И ги кара да си мислят, че са нещо повече. Със сигурност не са.
Освен това личния пример е много важен. Не е случайно, че лидерите в скандинавските страни и Нидерландия ги снимат на велосипед или как си чакат влака на гарата. Това е начин да заявят как искат да се развива нацията. Да подбутват хората. Не със забрани, а с промяна в начина на мислене.
Фейсбук
