Олигархът на Путин не успя да постигне премахването на санкциите на САЩ

https://telegraf.com.ua/politika/2022-03-30/5700966-putinskiy-oligarkh-n...
Дерипаска се опита да докаже, че всички ограничения са наложени срещу него "по измислени причини"
Руският милиардер Олег Дерипаска, чийто дом в Лондон наскоро беше окупиран от противници на руската военна агресия , не успя да спечели обжалване срещу санкциите на САЩ. Съдът потвърди предишното решение, с което се блокира част от активите на бизнесмена и имуществото му. Преди това Дерипаска получи подобен отказ през 2021.
Според съдията олигархът не е успял да докаже, че ограниченията, които са наложени върху парите му, са „измислени“. Освен това дори такава превантивна мярка не помогна на Дерипаска да коригира модела си на поведение.
„Предвид липсата на каквито и да било доказателства, че подобно поведение е престанало, трябва да се вземе предвид миналото поведение и неговия стабилен ход преди налагането на санкции“, се казва в документа.
Имайте предвид, че Дерипаска попадна под санкциите на САЩ още през 2018 г. Тогава той беше обвинен в бизнес дейности, тясно свързани с руското правителство и лично кървавия диктатор Владимир Путин. Между другото – закупуването на алуминиев завод в Черна гора по уж „заповед на президента Путин“.
Според самия Олег Дерипаска по време на санкциите е загубил приблизително 7,5 милиарда долара. Това е повече от 80% от общото му състояние.
В същото време подобно „обедняване” не пречи на олигарха да има луксозна и скъпа яхта, която се опитва да скрие от санкциите , свързани с войната. Освен това му бяха наложени икономически ограничения от името на Великобритания .
