Откъм Червения площад бабуват на проруско червено предизборно обединение у нас

Иво Инджев

Задава ли се предизборна интрига “Решетников 2” в България?

Меродавната за помислите, въжделенията и намеренията на  досегашното политическо статукво “агенция” ПИК, която се люшка от крайно ляво в крайно дясно и е постоянна трибуна на червени автори като Александър Симов, подхвърля новина за почти сензационно предстоящо обединение на леви политици около БСП и лидерката й Корнелия Нинова.

Дали любимият на ПИК червен пропагандатор Симов не  е “снесъл” вътрешна информация в своето кукувиче гнездо ПИК, за сондира чрез своя медиен рупор как би реагирала “жабата” в обществената лаборатория на такава новина? 

Ще приема за вярно, че Татяна Дончева, Георги Първанов, неговият Румен Петков и техният Георги Кадиев преговарят тайно (толкова тайно, колкото ПИК да научи) за предизборно обединение около Корнелия Нинова. Не изключвам още днес да завалят опровержения.

Ами ако все пак тези петимата наистина са решили да изчегъртат ръждата от старата си любов? 

Напълно съзнателно подхващам тази хипотеза преди евентуално тя да се окаже поредното кюспе за лов на шарани в мътна вода. Допускам, че на стреснатите другари и другарки наистина им е светнала червената лампичка и са готови да загърбят личните и лидерските си боричкания, за да си помагат за собственото си спасяване от очевидното презрение на избирателите към “консервативната левица”.

Нека обаче бъдем наясно: циментът между тях не е “лявата идея”, каквото и да значи тя за едрия бизнесмен Кадиев, за едрия адвокат на най-едрата капиталистическа корпорация Мултигруп в най-новата ни история Татяна Дончева, за едрата приватизаторка Корнелия Нинова и мамещия на едро както никой друг политик за супер едрите руски руски енергийни проекти Георги Първанов с неговата АБВ, създадена с държавен ресурс в края на президентския му мандат, за да обслужва партийно лобисти на едрия бизнес в енергетиката, като Румен Петков.

Едрият общ знаменател между тази петорка е обгрижването на руските интереси. Само по този показател те са на едно мнение при всичките си боричкания досега. Единствено с Нинова не съм се сблъсквал досега пряко и лично по този показател, но няма нужда да я познавам персонално, за съм наясно с позицията й.

Спирам дотук в очакване на развитие на новините за опитите за спасяването на деградиращата червена идея и бабуването над този процес откъм Червения площад в Москва.