Путин е само част от системата: експертът нарече основния проблем на руснаците

https://telegraf.com.ua/novosti-rossii/2022-06-05/5707052-putin-lishe-ch...

Със смъртта на Путин войната в Украйна може да не приключи

 

Според политически експерт руските политици мечтаят за възобновяване на СССР

Кървавият диктатор и руски президент Владимир Путин , който отприщи война срещу Украйна , е само част от по-голяма система, която мечтаеше да възстанови СССР почти веднага след разпадането му. Ето защо смъртта на настоящия президент на Руската федерация няма да спре руската инвазия.

Това мнение изрази политическият експерт Александър Антонюк в интервю за Telegraph .

Според експерта руско-украинската война дори не е започнала през 2014 г. – нашите вековни войни с Русия имат по-дълбоко ниво от някои от комплексите на Путин.

„Трябва да се разбере, че самият Путин е само част от цялата система, която мечтаеше да възобнови някакъв вид СССР-2 веднага след разпадането му . Така че не бива да опростяваме. Нека също така да си спомним, че Приднестровието (анклав, първият горещ място в постсъветското пространство) създаден още преди Путин. Друг важен момент. При Брежнев съветските войски влязоха в Афганистан. Тогава Черненко, Андропов, Горбачов бяха генерални секретари - и само при него се извършва изтеглянето на войските и дори тогава не веднага“, каза Антонюк.

Той добави, че Русия е правоприемник на СССР, където смяната на генералните секретари не промени нищо. А геополитическата стратегия на страната-агресор е империя и имперски амбиции. Ето защо, според Антонюк, ако утре, вместо Путин, Руската федерация стане например Патрушев, нищо няма да се промени драстично .

Антонюк отбеляза, че руснаците вече всъщност са анексирали Беларус, а също така са създали горещи точки в Молдова, Грузия, Нагорни Карабах и Украйна (говорим за 2014 г., а през 2022 г. Руската федерация отиде в украинските земи с открита война).

"Руснаците се подготвят за тази война в голям мащаб и систематично. Може би от 2004 г., след нашата Оранжева революция. Какво държи Путин? Той не е гений нито на политическата, нито на военната мисъл. Те се страхуват, че ако Путин бъде рязко отстранен утре като символ ще започнат сътресения и разпад на Русия.И задачата на всеки условен следпутински,приемник,следващ император е да задържи Русия в рамките на сегашните й граници колкото е възможно повече.Към което тя причислява Крим и (неофициално)Донбас , а сега разделя Херсонска и Запорожка области. И щом започнем да връщаме това, което е наше, ще възникне въпросът – ще ни пречи ли системата, която успя да се възстанови след разпадането на СССР? Мисля, че ще ни пречи."

По-рано Telegraph съобщи, че Путин отправи нови заплахи срещу Украйна , като обяви нови удари. Всичко, защото не му хареса прехвърлянето на реактивни системи за залпово изстрелване HIMARS на украински войници .

Превод : Под лупа